APROBAT:
Președinte Federația de Judo
din Republica Moldova,
Andrei GOLBAN
__________________________
Lista Lotului Național la Judo, pentru anul 2023
Nr. | Numele, Prenumele sportivului | Anul naşterii | Titlul, Categ. Sportivă | Localitatea | Şcoala sportivă | Clubul sportiv | Clasament CRM, alte comp. intern. | Proba, cat. de greutate | Numele, Prenumele antrenorului | ||||
SENIORI (masculin) | |||||||||||||
TÎRSÎNĂ Alexandru | 2001 |
| Chişinău | ȘSRO |
| I | - 60 kg. | Gorobeţ V. Luca A. Trudov M., Duminica Valeriu | |||||
TUDORICA Andrei | 2004 |
|
| L.R.P.S | C.S. Luca | II | - 60 kg | Gorobeţ V. Luca A. Trudov M. Stînca M. | |||||
IACOMI Vladimir | 2006 |
| Bălți | ȘSS ”B.Petuhov” |
| III | - 60 kg. | Meleașchevici V., Meleașchevici Gh. | |||||
GUȘTIUC Cristian | 2003 | CMS | Hîncesti | SSS O.Cretul | C.S„Petrocub” Hîncești | III | - 60 kg | Buiuc I.,Buiuc M.Duminica Valeriu | |||||
OSMANOV Alim | 2003 |
| Chişinău | CSPLN | C.S „Petrocub” | I | - 66 kg | Duminica Valeriu, Buiuc Ilie., Buiuc Mihai | |||||
BALȚAT Maxim | 2002 | CMS |
| CSPLN |
| II | - 66 kg | Gorobeţ V. Luca A. Trudov M. Stîncă M., Duminica Valeriu | |||||
MORARU Alexandru | 2005 |
| Or. Hîncești | SSS O.Cretul | C.S. Petrocub | III | - 66 kg. | Buiuc I.,Buiuc M. | |||||
CROITORU Renat | 2006 |
|
| CSPLN |
| III | - 66 kg. | Dragunov Mihail, Duminica Valeriu | |||||
MITRU Vlad | 2004 |
| Or.Chişinău | LRPS | C.S.Luca | I | - 73 kg. | Gorobet /Trudov/Luca | |||||
VESTE Andrian | 2002 | CMS | Caușeni | CSPLN |
| II | - 73 kg | Gorobet /Trudov/Luca/ Duminică Valeriu | |||||
ROȘCA Sergiu | 2000 |
| Dubăsarii Vechi | CSPLN |
| III | - 73 kg | Neagu Igor, Cius Alexandru, Tipa Const. /Duminică V | |||||
ANDRIEȘ Cornel | 1998 | CMS | Or.Chisinau | CSPLN |
| III | - 73 kg. | Neagu I.,Duminica Valeriu | |||||
MARIAN Catalin | 1999 | MS | Truseni | CSPLN |
| I | -81 kg | Gorobet/Luca/Trudov, Duminica Valeriu | |||||
GRIBINET Ciprian | 2004 |
|
| LRPS | C.S. LEU | II | - 81 kg | Leu M , Leu I , Graur S. | |||||
RUSU Adelin | 2001 |
| Chisinau | ŞSS de Judo “O.Crețul” |
| III | -81 kg. | Ciuș Al-dru, Ciuș Oxana | |||||
GAINA Antonio | 2004 |
|
| ŞSS de Judo “O.Crețul” |
| III | -81 kg. | Neagu Igor | |||||
Gotonoaga Dorin | 1995 | MSCI | Hîncești | ŞSS de Judo “O.Crețul” | C.S „Petrocub” | I | -90 kg | Buiuc M, Buiuc I, Duminica V. | |||||
VOLOSHUC Roman | 1998 | CMS | Tiraspol | ŞS or.Tiraspol |
| II | -90 kg | Timotin I. Baboi S. Osadci E | |||||
DOBINDA Artiom | 2000 |
| Bender | ŞS or.Bender |
| III | -90 kg | Oleg Cvitco | |||||
Marchitan Mihail | 1994 |
| Soroca | SSRSoroca |
| III | -90 kg | Cojocari Al-dru,Dragan Ștefan | |||||
MOCANU Iurie | 1996 | CMS | Chişinău | CSPLN |
| I | -100 kg | Ciudin M.,Neagu I., Duminica Valeriu | |||||
GARBUZ Nicolae | 1985 |
| Donduseni | ȘS s.Țaul |
| II | -100 kg | Garbuz N.,VexlerS.,ȘtempliucO. | |||||
SIMACOVICI Vadim | 2004 |
| Ocnița | Școala Sportivă Ocnița |
| III | -100 kg | Gogoli Ghenadie | |||||
TAȘCU Alin | 1996 |
| Falesti | ȘSCJ Fălești |
| III | -100 kg | Tașcu Andrian, Tașcu Alin,Leu M. | |||||
BAGRIN Alin | 2002 | MS | Chişinău | CSPLN | WolfClub | I | +100kg. | Neagu Igor/ Duminica Valeriu | |||||
ROTARI Ghenadie | 1995 |
| Sîngerei | ȘS ,,D. ATANASOV ” |
| II | +100kg. | Peaticovschi Iulii | |||||
IVANOV Pavel | 2002 | I | Hincești | ȘSS O.Crețul | C.S. Petrocub | III | +100kg. | Buiuc Ilie, Buiuc M | |||||
MATVEEV Alexandr | 2006 |
| Chisinau |
| CSC Dinamo | III | +100kg. | Vdovicenco Mihail | |||||
SENIORI (feminin) | |||||||||||||
BUDESCU Ana | 1996 | MS | Nisporeni | CSPLN |
| I | -48 kg | Colin A., Colin I, Duminică Valeriu | |||||
GABOR MIHAELA | 2007 |
| Sîngerei, fil. Iezărenii Vechi | ȘS ,,D. ATANASOV ” |
| II | -48 kg. | Midrigan Viorel | |||||
GÎRLĂ Nicoleta | 2003 |
| Falesti | LIMPS |
| III | -48 kg. | Tascu A. Cujba I. Mîndru S. | |||||
BILBA Victoria | 2007 |
| Chisinau | ȘSS O.Crețul |
| III | -48 kg. | Ciuș Al-dru, Ciuș Oxana | |||||
BLANARU Cristina | 1995 | MS | Nisporeni | CSPLN |
| I | -52 kg | Colin Alexei, Colin Irina, Duminica Valeriu | |||||
RUDNIC Sabina | 2005 |
| Donduseni | ȘS Judo Țaul |
| II | -52 kg | Garbuz Nicolae/ Vexler S.,Ștempliuc O, Midrigan Viorel | |||||
TABAC Ilaria | 2003 |
| Donduseni | ȘS Judo Țaul |
| III | -52 kg | Ștempliuc O.,GarbuzN.,VexlerS. | |||||
MIHAI Alina
| 1997 |
| Bender | ȘS Bender |
| III | -52 kg | Costeţchii Andrei | |||||
ȚURCAN Viorelia | 2004 | CMS | Chişinău | LRPS |
| I | -57 kg | Colin Irina/ Bucarciuc Ec./Bozu E/ Neagu Igor | |||||
Namolovan Alexa | 2007 |
| Soldanesti | LRPS |
| II | -57 kg | Colin Irina/ Bucarciuc E /Bozu E/Neagu Igor | |||||
ODAINÎI Evelina | 2004 |
|
| LIMPS |
| III | -57 kg | Cujba I., Mîndru S. | |||||
RUSU Anghelina | 2005 |
| Căușeni | IPÎ Școala Sp.Căușeni |
| III | -57 kg | Cozlovschi Valentin | |||||
TCACI Daniela | 2001 | CMS | SS Ocnita | CSPLN |
| I | - 63 kg | Prepelita G. Colin A., Colin I./ Bucarciuc E /Bozu E | |||||
PUIU Andreea | 2004 |
|
| LRPS
|
| II | -63 kg | Polevaia-Secăreanu Angela, Colin Irina/ Bucarciuc E /Bozu E/Neagu Igor | |||||
GRIGORAȘ Ariadna | 2004 |
|
| ȘSS O.Crețul |
| III | -63 kg | Ciuș Al-dru, Ciuș Oxana | |||||
CAȘCAVAL Valeria | 2006 |
|
| LRPS |
| III | -63kg | Colin Irina/ Bucarciuc E /Bozu E/Neagu Igor | |||||
PRISACAR Cristina | 2004 |
|
| LRPS |
| I | -70 kg. | Colin A, Bucarciuc E, Bozu E, Colin I. | |||||
GHEMU Alexandrina | 2004 |
| Călărași | Ș.S. ,,M.Viteazul’’ |
| II | -70 kg. | Fistican Mihail | |||||
ȚARAN Carolina | 2006 | I | Chişinău | LRPS |
| III | -70 kg. | Colin Irina, Bucarciuc E,Bozu E, Neagu Igor | |||||
BANU ECATERINA | 2004 | CMS | Singerei | LRPS |
| III | -70 kg | Colin/Colin/ Bucarciuc E /Bozu E/ Pleșco A. | |||||
Țugutschi Adelina | 2004 |
| Chişinău | LRPS |
| I | -78 kg | Colin/Colin/ Bucarciuc E Bozu E | |||||
GUȚULIAC Victoria | 2007 |
| Ocnița | Școala Sportivă Ocnița |
| II | -78 kg | Gogoli Ghenadie | |||||
DIACENCO Oxana | 2002 | MS | Chişinău | ȘSRO |
| I | +78kg | Cujba Ion | |||||
MUNTEANU Olga | 2005 |
| Ialoveni | ȘS Ialoveni | Vov-Slav Judo-Club | II | +78kg | Balica Vasile | |||||
Lista adițională seniori | |||||||||||||
Vieru Denis | 1996 | MES | Chisinau | ȘSS A.Doga |
| loc.III Camp. Mondial seniori Tashkent 2022 | - 66kg | Cozac V., Gorobet V., Luca A.,Trudov M., Duminică V. | |||||
Foca Nicolae | 1997 | MS | Hincesti | CSPLN | C.S„Petrocub” Hîncești | Loc.1 , CRM seniori 2021, traumat | - 60 kg. | Tacu V., Duminica Valeriu. | |||||
Zaharia Vadim | 1998 | MS | Or.Hincești | ŞSS”O. Crețul” | C.S „Petrocub” | Loc.III CRM seniori 2021, traumat | - 66 kg | Buiuc Il., Buiuc M. | |||||
Izvoreanu Radu | 2002 | MS | Hincești | CSPLN | C.S „Petrocub” | locul 5, Camp. Mondial Tineret U21 din Guayaquil | - 66kg | Tacu Valeriu, Duminica Valeriu | |||||
Sterpu Victor | 1999 | MIS | Anenii Noi | CSPLN |
| IX, JO Tokyo | -73kg | Gorobet/Luca/Trudov, Duminica Valeriu | |||||
Pelivan Petru | 2000 | MS | Cimislia | ȘSRO |
| Loc.5, Judo World Masters Jerusalem | -73kg | Gorobet/Luca/Trudov, Duminica | |||||
Osmanov Adil | 2000 | MS | Hincesti | CSPLN | C.S „Petrocub” | Loc.III, Camp. European U23 Sarajevo, 2022 | -73 kg | Duminica Valeriu,Buiuc Ilie., Buiuc Mihai | |||||
Latisev Marc | 2000 |
| Balti | CSPLN
|
| Loc.IX, Jocurile CSI 2021, traumat | - 66 kg | Meleașchevici V., Meleașchevici Gh., Duminică Valeriu | |||||
TINERET - JUNIORI (masculin) U21 | |||||||||||||
GOLBAN Marius | 2006 |
| or.Chisinau | ȘSS„O.Cretul” |
| I | 55kg | Neagu Igor | |||||
GRIGORI David | 2006 |
| or.Căușeni | IPÎ Șc. Sp. Căușeni |
| II | 55kg | Cozlovschi Valentin | |||||
BORDEA Iurie | 2006 |
|
| L.R.P.S | C.S.” Leu” | III | 55kg | Melnic.M Leu.M Graur.S Leu.I | |||||
IACOMI Vladimir | 2006 |
| or.Bălți | ȘSS ”B. Petuhov” Balti |
| III | 55kg | V.Meleașchevici,Gh. Meleașchevici | |||||
GUȘTIUC Cristian | 2003 | CMS | Hîncesti | SSS O.Cretul | C.S„Petrocub” Hîncești | I | - 60 kg | Buiuc I.,Buiuc M. | |||||
CROITORU Renat | 2006 |
|
| CSPLN |
| II | - 60005 Leu' kg. | Dragunov Mihail, Duminica Valeriu | |||||
TANASE Artur | 2005 |
|
| ȘS or. Bender |
| III | - 60 kg. | Cvitco Oleg | |||||
ȚARAN Maxim | 2004 |
|
| ȘSS Oleg Crețul |
| III | - 60 kg. | Neagu Igor | |||||
IZVOREANU Radu | 2002 | MS | Hincești | CSPLN | C.S „Petrocub” | I | - 66kg | Tacu Valeriu, Duminica Valeriu | |||||
OSMANOV Alim | 2003 |
| Chişinău | CSPLN | C.S „Petrocub” | II | - 66 kg | Duminica Valeriu, Buiuc Ilie., Buiuc Mihai | |||||
BALȚAT Maxim | 2002 | CMS |
| CSPLN |
| III | - 66 kg | Gorobeţ V. Luca A. Trudov M. Stîncă M., Duminica Valeriu | |||||
PATRON Sorin | 2003 |
| or.Sângerei | ȘS ,,D. Atanasov ” |
| III | - 66 kg | Patron Natalia | |||||
CHIREACOV Vasilii | 2002 |
| Or.Comrat | ŞS or.Comrat |
| I | - 73 kg | Curu S., Curu P. | |||||
VESTE Andrian | 2002 | CMS | Caușeni | CSPLN |
| II | - 73 kg | Gorobet /Trudov/Luca/ Duminică Valeriu | |||||
MITRU Vlad | 2004 |
| Or.Chişinău | LRPS | C.S.Luca | III | - 73 kg. | Gorobet /Trudov/Luca | |||||
VASILATII Maxim | 2003 |
|
| ŞS or.Tiraspol |
| III | - 73 kg. | Timotin I. Baboi S. Osadchii E | |||||
LATÎȘEV Mihail | 2003 |
| Balti | CSPLN | ȘSS ”B. Petuhov” or.Bălți | I | - 81 kg | Meleașchevici V., Meleașchevici Gh., Duminică V. | |||||
CHIZHEVSCHII Ghennadii | 2006 |
| Bender | ȘS Badanova |
| II | -81kg. | Vicol Dumitru, Duminică V. | |||||
GHIMBOVSCHI Vadim | 2005 |
|
| LRPS | CS LEU | III | -81kg. | Leu M , Leu I , Graur S. | |||||
GAINA Mario-Antonio | 2004 |
|
| LIMPS |
| III | -81kg. | Neagu Ig. | |||||
SHVEDUL Nikita | 2004 |
| Tiraspol | ȘS Tiraspol |
| I | - 90kg. | Baboi S.Timotin I.Osadcii E. | |||||
COCIUC ION | 2004 |
| Hincesti | ȘSR Hîncesti | C.S„Petrocub” Hîncești | II | - 90kg | Fominih Maxim | |||||
VITION ALIN | 2006 |
| Hincesti | ȘSR Hîncesti | C.S„Petrocub” Hîncești | III | - 90kg | Fominih Maxim | |||||
ALEXANDROV Petru | 2004 |
| Hîncesti | SSS O.Cretul | C.S„Petrocub” Hîncești | III | - 90kg | Buiuc Ilie, Buiuc Mihail | |||||
BURAGA Ion | 2004 | CMS |
| ȘSS O.Crețul |
| I | -100 kg | Ciuș A., Ciuș Oxana | |||||
CIMPOIEȘ Ion | 2004 |
|
| LRPS | CS LEU | II | -100 kg | Leu M. Leu L. Graur S.
| |||||
ZAVTONI Ion | 2003 |
|
| ȘSS A.Doga/ LRPS |
| III | -100kg. | Leu M., Leu Iu., Graur S. | |||||
MEREACRE Constantin | 2003 |
|
| Școala Sportivă Ialoveni | Vov-Slav Judo-Club | III | -100kg. | Balica Vasile | |||||
BAGRIN Alin | 2002 | MS | Chişinău | CSPLN | WolfClub | I | +100kg. | Neagu Igor/ Duminica Valeriu | |||||
IVANOV Pavel | 2002 | I | Hincești | ȘSS O.Crețul | C.S. Petrocub | II | +100kg | Buiuc I.,Buiuc M. | |||||
CERNOV Alecsandr | 2004 |
| or . Tiraspol | ŞS or . Tiraspol |
| III | +100kg | Krichmar A. Baboi S. Osadchii E | |||||
MATVEEV Alexandru | 2006 |
| Chisinau |
| CSC Dinamo | III | +100kg. | Vdovicenco Mihail | |||||
TINERET - JUNIORI (Femenin) U21 | |||||||||||||
STAVILĂ MAGDA | 2007 |
|
| LRPS |
| I | -44Kg | Colin Irina, Bozu E, Bucarciuc E./Neagu Igor | |||||
PAPANAGA Claudia | 2007 |
|
| LRPS |
| II | -44Kg | Melnic Mihail, Neagu Igor | |||||
Cărbune Ana-Maria | 2005 |
| or.Florești | ȘS or.Florești |
| III | -44Kg | Zavidei Ghenadie | |||||
KONSTANTINOU Mirela-Maria | 2007 |
| Or.Călărași | ȘSS A.Doga |
| III | -44Kg | Fistican Mihail | |||||
GABOR Mihaela | 2007 |
| Sîngerei, fil. Iezărenii Vechi | Ș.S ”D.Atanasov ” |
| I | -48 kg. | Midrigan Viorel | |||||
GÎRLĂ Nicoleta | 2003 |
| Falesti | LIMPS |
| II | -48 kg. | Tascu A. Cujba I. Mîndru S. | |||||
SLIUSARI Valeria | 2006 |
| ȘS s.Țaul |
|
| III | -48 kg | Ștempliuc O.,GarbuzN.,VexlerS. | |||||
GURSCHI Valeria | 2005 | CMS | Falesti | LRPS |
| III | -48 kg. | Șerșniov Evgheni/Colin A, Colin I. Bucarciuc E, Bozu | |||||
CUROȘ DOINA | 2003 | CMS | Singerei | LRPS |
| I | -52kg. | Colin/Colin/ Bucarciuc E / Bozu E/Pleșco A. | |||||
SECARA ANA | 2004 |
| Chişinău | LRPS |
| II | -52kg. | Colin/Colin/ Bucarciuc E /Bozu E | |||||
RUDNIC SABINA | 2005 |
| Sîngerei, fil. Iezărenii Vechi | Ș.S D.Atanasov |
| III | -52 kg | Garbuz Nicolae Midrigan Viorel | |||||
FÎNTÎNA Ecaterina | 2006 |
|
| LRPS |
| III | -52 kg | Colin A,Colin I, Bozu E, Bucarciuc E. | |||||
OPREA Catalina | 2003 | I | Chişinău | LRPS |
| I | -57 kg | Colin/Colin/ Bucarciuc E /Bozu E | |||||
ODAINÎI Evelina | 2004 |
|
| LIMPS |
| II | -57 kg | Cujba Ion,Mîndru Serghei | |||||
DUMINICA Madina | 2007 |
| Anenii Noi | LRPS |
| III | -57 kg | Colin Irina, Bucarciuc E., Neagu Igor | |||||
SNIGUR Alexandra | 2007 |
|
| LRPS |
| III | -57 kg | Colin Irina, Bozu E, Bucarciuc E., Neagu Igor | |||||
GORCEAG Maria | 2003 |
|
| CSPLN |
| I | -63Kg | Colin Alexei | |||||
BANU Ecaterina | 2004 |
|
| LRPS |
| II | -63Kg | Colin A,Colin I, Bozu E, Bucarciuc E. | |||||
CAȘCAVAL Valeria | 2006 |
|
| LRPS |
| III | -63Kg | Colin I, Bozu E, Bucarciuc E., Neagu Igor | |||||
VLAH Daria | 2005 |
|
| ȘS Comrat |
| III | -63Kg | Curu S., Curu P. | |||||
Prisacar Cristina | 2004 |
|
| LRPS |
| I | -70 kg. | Colin A, Bucarciuc E, Bozu E, Colin I. | |||||
PUIU ANDREEA | 2004 |
|
| LRPS
|
| II | -70 kg. | Polevaia-Secăreanu Angela, Colin Irina/ Bucarciuc E /Bozu E/Neagu Igor | |||||
GHEMU Alexandrina | 2004 |
| Or.Călărași | ȘS M.Viteazul |
| III | -70 kg. | Fistican Mihail | |||||
ȚARAN Carolina | 2006 |
|
|
|
| III | -70 kg. | Colin I, Bozu E, Bucarciuc E./Neagu Igor | |||||
Țugutschi Adelina | 2004 |
| Chişinău | LRPS |
| I | -78 kg | Colin/Colin/ Bucarciuc E Bozu E | |||||
Mereacre Veronica | 2003 |
| Ialoveni | ȘS Ialoveni | Vov-Slav Judo-Club | II | -78kg. | Balica Vasile | |||||
ROTARU Ala | 2004 |
| Soroca | ȘS Soroca |
| III | -78kg. | Cojocari Alexandru | |||||
GUȚULEAC Victoria | 2007 |
| Ocnița | Școala Sportivă Ocnița |
| III | -78kg. | Gogoli Ghenadie | |||||
Diacenco Oxana | 2002 | MS | Chişinău | ȘSRO |
| I | +78kg | Cujba Ion | |||||
MUNTEANU Olga | 2005 |
| Ialoveni | ȘS Ialoveni | Vov-Slav Judo-Club | II | +78kg | Balica Vasile | |||||
GATMAN Vera | 2003 |
|
| LIMPS |
| III | +78kg | Cujba Ion,Mîndru Serghei | |||||
JUNIORI- CADEŢI (masculin) U18 | |||||||||||||
Foca Sorin | 2007 |
| Hincești, Bozieni | ȘSR Bozieni | C.S Petrocub Hincesti | I | - 50 kg. | Tacu Valeriu | |||||
Potinga Rostislav | 2005 |
| Donduseni | ȘS s. Țaul |
| II | - 50 kg. | Ștempliuc O ., Garbuz N.,Vexler S. | |||||
Iacomi Vlad | 2006 |
| Balti | ȘSS ”B. Petuhov” |
| I | - 55 kg. | Meleașchevici V., Meleașchevici Gh. | |||||
Palladi Evgheni | 2005 |
| Bender | ȘS Badanova |
| II | - 55 kg. | Pavlenco Elena | |||||
Croitoru Renat | 2006 |
|
| ȘSRO |
| I | - 60 kg. | Dragunov Mihail | |||||
Ciubotaru Sergiu | 2005 |
|
| LRPS/ ŞSS O.Cretul | C.S Petrocub Hincesti | II | - 60 kg. | Buiuc I.,Buiuc M,Gorobeţ V, Luca A. Trudov M. Stînca M. | |||||
Moraru Alexandru | 2005 |
| Or. Hîncești | SSS O.Cretul | C.S. Petrocub | I | - 66 kg. | Buiuc I.,Buiuc M. | |||||
Balcovenco Egor | 2005 |
| Donduseni | ȘS s. Țaul |
| II | - 66 kg. | Garbuz N.,Vexler S.,Ștempliuc O. | |||||
Ghimbovschi Vadim | 2005 |
|
| LRPS | CS LEU | I | -73kg. | Leu M , Leu L , Graur S. | |||||
Covaș Gheorghe | 2005 |
| Hîncesti | SSS O.Cretul | C.S. Petrocub | II | -73kg | Buiuc I.,Buiuc M. | |||||
Chyzhevskyi Ghenadi | 2006 |
| Bender | ȘS Badanova |
| I | -81kg. | Vicol Dumitru | |||||
Galtsev Egor |
|
| Tiraspol | ȘS Tiraspol |
| II | - 81kg. | Baboi S.Timotin I.Osadcii E. | |||||
Vition Alin | 2006 |
| Hincesti | ȘSR Hîncesti | C.S Petrocub Hincesti | I | - 90kg. | Fominîh Maxim | |||||
Parasii Mihai | 2005 |
|
| LIMPS |
| II | - 90kg. | Cujba I., Mîndru S | |||||
Șpetiuc Vasilii | 2005 |
| Tiraspol | ȘS Tiraspol |
| I | + 90kg. | Baboi S.Timotin I.Osadcii E. | |||||
Sumeico Vladislav | 2007 |
| Tiraspol | ȘS Tiraspol |
| II | + 90kg. | Baboi S.Timotin I.Osadcii E. | |||||
JUNIORI - CADEŢI (feminin) U18 | |||||||||||||
Gabor Mihaela | 2007 |
| Sîngerei, fil. Iezărenii Vechi | Ș.S ”D.Atanasov ” |
| I | -44 kg. | Midrigan Viorel | |||||
Papanaga Claudia | 2007 |
|
| LRPS |
| II | -44 kg. | Melnic M., Neagu Ig. | |||||
Gurschi Valeria | 2005 | CMS | Falesti | LRPS |
| I | -48 kg. | Șerșniov Evgheni/Colin A, Bucarciuc E, Bozu E, Colin I. | |||||
Sliusari Valeria | 2006 |
| ȘS s.Țaul |
|
| II | -48 kg | Ștempliuc O.,GarbuzN.,VexlerS. | |||||
Rudnic Sabina | 2005 |
| Sîngerei, fil. Iezărenii Vechi | Ș.S D.Atanasov |
| I | -52 kg | Garbuz Nicolae Midrigan Viorel | |||||
Namolovan Alexa | 2007 |
| Soldanesti | LRPS |
| II | -52 kg | Colin Irina/ Bucarciuc E /Bozu E/Neagu Igor | |||||
Gromov Cristina | 2006 |
| Rezina | LRPS |
| I | -57 kg | Colin/Colin/ Bucarciuc E /Bozu E | |||||
Snegur Alexandra | 2007 |
| Hincesti | LRPS |
| II | -57 kg | Colin Irina/ Bucarciuc E /Bozu E/Neagu Igor | |||||
Cașcaval Valeria | 2006 |
|
| LRPS |
| I | -63kg | Colin Irina/ Bucarciuc E /Bozu E/Neagu Igor | |||||
Pădășescu Daniela | 2006 |
| Florești | ȘS Florești |
| II | -63kg | Zavidei Gh. | |||||
Cebanenco Sanda | 2005 | I | Șoldanesti | LRPS |
| I | -70kg. | Colin A, Colin I, Bucarciuc E, Bozu E. | |||||
Țaran Carolina | 2006 |
| Chişinău | LRPS |
| II | -70 kg. | Colin Irina, Bucarciuc E, Bozu E/Neagu Igor | |||||
Harcenco Alina | 2005 |
| Chişinău | ȘSS O.Cretul |
| I | +70kg | Ciuș A., Ciuș O. | |||||
Burghelea Alina | 2005 |
| or.Călărași | Ș.S ,M.Viteazul’ |
| II | +70kg | Fistican Mihail | |||||